Diginak ve F-Ray Stratejik İş Ortaklığı Yaptı

Navlun ödemesinde dijitalleşmenin hız kazanması için Diginak.com, finansal teknoloji girişimi F-Ray ile güçlerini birleştirdi.

Dijital taşımacılık platformu Diginak.com, stratejik iş ortakları arasına bir yenisini daha ekledi. Hızlı büyümesini sürdüren ve hizmet kalitesini bir üst segmente taşımaya kararlı olan firma, finansal teknoloji girişimi F-Ray ile güçlerini birleştirdi.

İki firma arasında imzalanan stratejik işbirliği ile nakliye sektöründe navlun ödemesinde dijitalleşmenin hız kazanması hedefleniyor.

Diginak CEO’su Oğuzhan Karaca iş ortaklığı ile ilgili şu bilgileri verdi: “F-Ray”  in B2B alanındaki ürünü JetScoring,  finansal dokümanları okuyarak makine öğrenimi ile anında finansal risk analizi yapabiliyor. JetScoring, bağımsız denetim raporları, mizanlar ve kurumlar vergi beyannameleri gibi her türlü finansal dokümanı analiz edebilirken, konsolidasyon, aktarma-arındırma ve donuk alacak tespiti gibi finansal işlemleri tamamlayabiliyor. Bu işbirliği sayesinde Diginak.com’ dan hizmet almak isteyen KOBİ’lerin finansal skorlamasını anlık bir şekilde yapabilecek ve taşımacılık hizmetine erişmelerini hemen sağlayabileceğiz. JetScoring’in tüm kabiliyetlerine Diginak.com’un kendi ara yüzünden hemen erişebileceğiz.

Teminat Sunmadan Spot Taşımacılık

Oğuzhan Karaca, sözlerine şöyle devam etti: “F-Ray ile iş birliğimiz sayesinde; KOBİ’ ler herhangi bir teminat sunmadan SPOT taşımacılık hizmetini vadeli bir şekilde alma imkânı buldular.”

F-Ray'in Kurucu Ortaklarından Mehmet Eray, iki firma arasında gerçekleştirilen iş ortaklığı ile şu bilgileri verdi: “Diginak.com ile anlamlı bir işbirliğine imza attık. Nakliye sektörüne Diginak.com ile girmek bizim için de ciddi bir fırsat. Yıllık 90 Milyar Dolarlık bir pazarda F-Ray in ürünlerinin kullanılmasını önemsiyoruz.” JetScoring'in müşterileri arasında bankalar, finansal kurumlar ve reel sektörde faaliyet gösteren kurumsal şirketler bulunduğuna dikkat çeken Eray sözlerini şöyle sürdürdü: “JetScoring, Türkiye'nin yanı sıra, Suudi Arabistan, Malezya ve Azerbaycan'dan da müşterilere sahip. F-Ray olarak hedefimiz finansal bilgi asimetrisini yok etmek. Gerek yatırımcılar gerekse kreditörler ya da tedarikçilerin temas edecekleri şirketleri çok hızlı ve efektif olarak değerlendirebildikleri, böylece kayıpların minimuma indirildiği bir finans dünyası için çalışıyoruz. Türkiye’nin gelecekte çıkartacağı Unicorn Fintech şirketlerden birisi olmayı amaçlıyoruz. Diginak.com ile hedeflerimiz,   vizyonumuz benzer ve geleceğe dair ortak hayallerimiz bulunmakta.  İş ortaklığımızın sektöre hayırlı olmasını diliyorum.”

KOBİ’lere online TIR servisi

Diginak - 7.11.2023

Pandemi sürecinde büyüyen online perakende uygulamaları yeni bir girişime ilham oldu.

Türkiye’de günlük 450 bin araç yük taşıyor

Diginak - 7.11.2023

Diginak CEO’su Oğuzhan Karaca, Türkiye’nin GSYH’sinin 1 trilyon dolar olduğu düşünüldüğünde bunun yaklaşık yüzde 10’unun lojistik sektörüne ait olduğunu söyledi. Karaca, “Taşımacılık; savaşta mühimmat, barışta da ekmek taşımak için çok önemli” dedi.

Kamyoncu ve nakliyeciyi dijitalleştirdi, 300 KOBİ’nin yükünü taşımaya başladı

Diginak - 7.06.2023

Türkiye’de yurt için yük taşıması yapan yaklaşık 1 milyon kamyon esnafı buluyor. Kurumsal lojistik firmaları dışında genellikle dağınık bir yapıda olan bu kamyoncu esnafı, geleneksel ‘komisyoncu nakliye firmaları’ ile yük bulup para kazanıyor.

Diginak CEO’su Oğuzhan Karaca’dan Genç Girişimcilere 7 Altın Öneri

Diginak - 7.06.2023

Diginak.com CEO’su Oğuzhan Karaca, Sabancı Üniversitesi’nde geleceğin girişimcileri ile buluştu. Melek yatırıcıları ikna etmenin yollarını ve girişimciliğin psikolojisini anlatan Karaca, gençlere tavsiyelerde bulundu.

Diginak’dan Sıfırdan Başlayalım Projesi

Diginak - 7.06.2023

Dijital taşımacılık platformu Diginak, depremden etkilenen bölgelerde çalışan ve deprem dolayısı ile yaşadıkları şehri terk etmek zorunda kalan lojistik profesyonellerine destek olmak üzere “Sıfırdan Başlayalım” sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdi.

Yerli lojistik platformu Diginak, ABD pazarına göz dikti

Diginak - 7.06.2023

Diginak CEO’su Oğuzhan Karaca “İş modelimiz Amerika pazarının geçmiş dinamikleri ve gelecek vizyonu incelenerek geliştirildi. Amerika pazarında da, Türkiye gibi Bireysel Nakliyeci ( Owner Operator) odaklı bir özmal yapısı var. Yakın bir zamanda bu pazara güçlü bir giriş yapmayı planlıyoruz” dedi.