Dijital nakliye platformu Diginak.com, 5.25 milyon dolar değerleme ile yatırım aldı

Bu yılın ilk üç ayında bir önceki yıla oranla cirosunu iki kat artırdığını açıklayan dijital nakliye platformu Diginak.com, idacapital'dan 5,25 milyon dolar değerleme ile 2. tohum yatırımını aldı.

Bu yılın ilk üç ayında bir önceki yıla oranla cirosunu iki kat artırdığını açıklayan dijital nakliye platformu Diginak.com, 5,25 milyon dolar değerleme ile idacapital'dan 2. tohum yatırımını aldı. Yeni yatırım ile iç pazarda hedeflerini daha da büyüten Diginak.com, global açılım çalışmalarını hızlandırmayı, ekibini büyütmeyi ve yeni ürün çalışmalarını sürdürmeyi planlıyor.

Yatırım sürecine ilişkin değerlendirmelerini paylaşan Diginak.com CEO’su Oğuzhan Karaca “Yılın ilk çeyreğinde iki kat büyüme kaydettik. Üç ay gibi kısa bir sürede 5,25 milyon dolar değerleme ile 2. tohum yatırımımızı aldık. Türkiye’de yaşanan tüm olumsuz piyasa şatlarına rağmen bu kadar hızlı büyüdüğümüz ve idacapital gibi nitelikli bir girişim sermayesi şirketinin stratejik ortaklarından birine dönüştüğümüz için gururluyuz” ifadelerini kullandı.

Oğuzhan Karaca Diginak.com'un yıkıcı (disruptive) değil yapıcı/onarıcı bir iş modeline sahip olduğunu; firma olarak sektörün tüm paydaşlarını kucaklayarak, sektörün gelişime açık yönlerini tespit edip iyileştirmeye odaklandıklarını söyledi. Taşımacılık B2B (Business to Business) modelinin hibrit çözümlerden geçtiğini düşünen Diginak.com, zamanla sektörün komple dijitalleşmesinin gerçekleşeceğine inanıyor. 

Diginak, verimlilik ve optimizasyon kavramlarıyla sürdürülebilirliği destekliyor. Girişim, kapasite kullanımındaki artışı, yani “verimliliği” oldukça önemsiyor. Aynı seferde daha fazla ürün taşınmasını sağlayarak, sefer sayısını azaltarak karbon salınımını önemli ölçüde azaltıyor. Öte yandan optimizasyon ile araçların boş kilometre sürüşünü azaltarak katma değersiz sürüşü yok ederek yine karbon salınımına olumlu katkı sağlıyor.

Diginak.com, geçtiğimiz mart ayında idacapital'ın innovate21st programı kapsamında 2.5 milyon dolar değerleme ile yatırım almıştı.

https://webrazzi.com/2023/05/02/diginakcom-525-milyon-dolar-degerleme-ile-yatirim-aldi/

KOBİ’lere online TIR servisi

Diginak - 7.11.2023

Pandemi sürecinde büyüyen online perakende uygulamaları yeni bir girişime ilham oldu.

Türkiye’de günlük 450 bin araç yük taşıyor

Diginak - 7.11.2023

Diginak CEO’su Oğuzhan Karaca, Türkiye’nin GSYH’sinin 1 trilyon dolar olduğu düşünüldüğünde bunun yaklaşık yüzde 10’unun lojistik sektörüne ait olduğunu söyledi. Karaca, “Taşımacılık; savaşta mühimmat, barışta da ekmek taşımak için çok önemli” dedi.

Kamyoncu ve nakliyeciyi dijitalleştirdi, 300 KOBİ’nin yükünü taşımaya başladı

Diginak - 7.06.2023

Türkiye’de yurt için yük taşıması yapan yaklaşık 1 milyon kamyon esnafı buluyor. Kurumsal lojistik firmaları dışında genellikle dağınık bir yapıda olan bu kamyoncu esnafı, geleneksel ‘komisyoncu nakliye firmaları’ ile yük bulup para kazanıyor.

Diginak CEO’su Oğuzhan Karaca’dan Genç Girişimcilere 7 Altın Öneri

Diginak - 7.06.2023

Diginak.com CEO’su Oğuzhan Karaca, Sabancı Üniversitesi’nde geleceğin girişimcileri ile buluştu. Melek yatırıcıları ikna etmenin yollarını ve girişimciliğin psikolojisini anlatan Karaca, gençlere tavsiyelerde bulundu.

Diginak’dan Sıfırdan Başlayalım Projesi

Diginak - 7.06.2023

Dijital taşımacılık platformu Diginak, depremden etkilenen bölgelerde çalışan ve deprem dolayısı ile yaşadıkları şehri terk etmek zorunda kalan lojistik profesyonellerine destek olmak üzere “Sıfırdan Başlayalım” sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdi.

Yerli lojistik platformu Diginak, ABD pazarına göz dikti

Diginak - 7.06.2023

Diginak CEO’su Oğuzhan Karaca “İş modelimiz Amerika pazarının geçmiş dinamikleri ve gelecek vizyonu incelenerek geliştirildi. Amerika pazarında da, Türkiye gibi Bireysel Nakliyeci ( Owner Operator) odaklı bir özmal yapısı var. Yakın bir zamanda bu pazara güçlü bir giriş yapmayı planlıyoruz” dedi.