Kara lojistiği odaklı fintech girişim Diginak, idacapital‘dan yatırım aldı

Kara taşımacılığı veya lojistiği odaklı bir fintech olarak karşımıza çıkan yerli girişim Diginak, Innovate21st İvmelendirme Programı kapsamında idacapital‘den Crunchbase verilerine göre 1 milyon dolar yatırım aldı.

Diginak, lojistik sektöründeki tüm paydaşları lojistik sürecinin içinde tutarak sektörün ekonomi döngüsünü koruyan ve paydaşların finansal yapılarını güçlendiren bir servis sunuyor. Diginak dağıtık yapıdaki taşımacılık pazarının, bağımsız en büyük entegratörü olmak hedefiyle operasyonlarını yürütüyor.

idacapital yatırımı ile Fintech altyapısını da güçlendiren Diginak 2023 yılında 4 kat büyüyerek 1 milyon ton yük ve 5 milyon dolar gelire ulaşmayı hedefliyor.

Innovate21st programı idacapital tarafından yürütülen ve programa özel olarak alınan girişimlere, eş zamanlı yatırımla birlikte 36 aylık bir dönemde büyüme süreçlerine bilgi ve yatırım sağlandığı bir programdır. Programa alınan girişimlere program başlangıcından itibaren toplam 2 milyon dolara kadar yatırım gerçekleştirilmektedir. Bu program kapsamındaki idacapital girişimleri son iki yılda 10 milyon dolar üzerinde yatırım almış ve şirket değerlerini ortalamada 5 kat artırmış durumdadır.

KOBİ’lere online TIR servisi

Diginak - 7.11.2023

Pandemi sürecinde büyüyen online perakende uygulamaları yeni bir girişime ilham oldu.

Türkiye’de günlük 450 bin araç yük taşıyor

Diginak - 7.11.2023

Diginak CEO’su Oğuzhan Karaca, Türkiye’nin GSYH’sinin 1 trilyon dolar olduğu düşünüldüğünde bunun yaklaşık yüzde 10’unun lojistik sektörüne ait olduğunu söyledi. Karaca, “Taşımacılık; savaşta mühimmat, barışta da ekmek taşımak için çok önemli” dedi.

Kamyoncu ve nakliyeciyi dijitalleştirdi, 300 KOBİ’nin yükünü taşımaya başladı

Diginak - 7.06.2023

Türkiye’de yurt için yük taşıması yapan yaklaşık 1 milyon kamyon esnafı buluyor. Kurumsal lojistik firmaları dışında genellikle dağınık bir yapıda olan bu kamyoncu esnafı, geleneksel ‘komisyoncu nakliye firmaları’ ile yük bulup para kazanıyor.

Diginak CEO’su Oğuzhan Karaca’dan Genç Girişimcilere 7 Altın Öneri

Diginak - 7.06.2023

Diginak.com CEO’su Oğuzhan Karaca, Sabancı Üniversitesi’nde geleceğin girişimcileri ile buluştu. Melek yatırıcıları ikna etmenin yollarını ve girişimciliğin psikolojisini anlatan Karaca, gençlere tavsiyelerde bulundu.

Diginak’dan Sıfırdan Başlayalım Projesi

Diginak - 7.06.2023

Dijital taşımacılık platformu Diginak, depremden etkilenen bölgelerde çalışan ve deprem dolayısı ile yaşadıkları şehri terk etmek zorunda kalan lojistik profesyonellerine destek olmak üzere “Sıfırdan Başlayalım” sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdi.

Yerli lojistik platformu Diginak, ABD pazarına göz dikti

Diginak - 7.06.2023

Diginak CEO’su Oğuzhan Karaca “İş modelimiz Amerika pazarının geçmiş dinamikleri ve gelecek vizyonu incelenerek geliştirildi. Amerika pazarında da, Türkiye gibi Bireysel Nakliyeci ( Owner Operator) odaklı bir özmal yapısı var. Yakın bir zamanda bu pazara güçlü bir giriş yapmayı planlıyoruz” dedi.